Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem

Úvod Životopis Výuka, kurzy Firemní kurzy Letní kurzy 2023 Víkendové kurzy Rozřazovací test Cambridge exams Testy Odkazy Jobs Kontakt Vaše přání Školní akce Citáty a moudra Školy v Kolíně English
English


© 2011 Webdesign Kolín
TOPlist

Školní akce

top divider

Protože nejen vzděláváním a učením se ve škole lze získat poznání, vyrážíme za poznáním i mimo učebny. Kombinace vzdělávání a dalších aktivit určitě patří k těm příjemnějším způsobům "učení se".

Výlety po ČR

Šumava - turistika a AJ podzim 2009

Příjemné 4 dny turistiky našich studentů s večerní výukou angličtiny v krásném okolí Modravy na Šumavě.


Český Ráj - pochodem do jara 4.-5.4.2009

I když na horách ještě leží sníh, vyšlápli jsme si na jarní výlet do Českého Ráje, načerpat energii ze Slunce, poučení na hradech a zřízeninách a trochu jazykových znalostí při cizojazyčné diskuzi o všem možném.


Jizerské hory - běžecká trasa 24.1.2009

Na letošní zimu teplé počasí přivítalo účastníky na Jizerce - teploty kolem nuly trochu zkomplikovaly mazání, ale na hezkém zážitku nic změnit nemohly.


Lyžování v Krkonoších 13.12.2008

Nádherný den ve Špindlerově Mlýně plný Slunce a pohody s ideálními sněhovými podmínkami. Každý si mohl vybrat, jestli zvolí běžeckou stopu na trasách v Horních Mísečkách, nebo sjezd na Medvědíně.


Výlety do zahraničí

Léto 2009 - cyklistika a turistika v Alpách

Začátek léta jsme strávili několik dní v Alpách u Kaprunu a Zell am See - ideální cyklistické trasy pro vrchaře i cyklisty rovinatého založení, upravené okolí, ale i deštivé počasí nás přivítalo v tomto krásném kraji jižně od Salzburgu. Anglicky se domluvíte bez problému, němčina domorodce spíše potěší.


Jaro v Římě 2009

Město spjaté s historií a ležící na základech impéria, které kdysi ovládalo podstatnou část známého světa. Na památky narazíta na každém kroku, stačí si jen vybrat - Forum Romanum, Colosseum, Vatikán, Andělský Hrad, Via Appia Antica, Pantheon, ... a to jsou jen ty najznámější. Možná Vás na první pohled překvapí nepořádek a zvláštní přístup k cizincům, ale památky rozhodně stojí za to. Neváhejte a zajeďte se jako my podívat do věčného města.

A pokud podobnou návštěvu plánujete, vyhněte se létu a církevním svátkům - ušetříte si dost času ve frontách a přetlačování se s dalšími turisty. V létě pak žhavé Slunce, které pro procházky po památkách může být hodně unavující. Informace o římě a jeho památkách naleznete i na wiki ...


Podzimní Paříž 2008

Krásné město na Seině - příležitost pocvičit se v cizím jazyku a navštívit místa, která stojí za to vidět. Navzdory tvrzení jiným můžeme potvrdit, že anglicky se v Paříži lze domluvit bez problému - nenajdete sice většinou cedulky anglicky a napoprvé se všichni budou snažit vám vše vysvětlit ve francouzštině, ale pokud dáte najevo, že umíte anglicky a nikoliv francouzky, skoro všichni se budou snažit se domluvit.

A pokud podobnou návštěvu plánujete, doporučujeme podzim, kdy už je méně turistů a na většinu míst se dostanete s menšími frontami. Přiznejme, kdo by nechtěl vidět svět z Eiffelovi věže, nenavštívit Notre-Dame a neprojít se v zahradách krále Slunce ve Versailles a samozřejmě se podívat do muzea a paláce Louvre. A proč si přitom nepocvičit cizí jazyk při zjišťování informací a čtení i na wiki ...


Ostatní

bottom divider